Sportowa niedziela

Końcówka minionego tygodnia przyniosła nam wiele sportowych emocji. W niedzielę nasi chłopcy mieli możliwość zaprezentować się w równolegle rozgrywanych turniejach: w Pabianicach oraz Konstantynowie Łódzkim. Z tego względu trenerzy zdecydowali o wystawieniu dwóch równorzędnych drużyn na każdy z nich. Jak się później okazało, przyniosło to bardzo dobre efekty. II miejsce w Pabianicach i III miejsce w Konstantynowie, to na pewno wyniki, którymi możemy się pochwalić.

Na turnieju o puchar prezesa firmy Lumileds w Pabianicach wystąpiliśmy w składzie: Maksymilian Sterniczuk, Filip Pściuk, Kacper Majewski, Adam Udalski, Szymon Sadzinski, Euzebiusz Bebej, Kuba Kmiecik, Julia Krata, Radek Krata, Mikołaj Golec. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną Milan Scuola Calcio. To starcie wygrywamy w stosunku 2:0 po bramkach naszych obrońców: Filipa Pściuka i Kacpra Majewskiego. W drugim spotkaniu pokonujemy drużynę UKS Piotrkovia 4:0 po trzech bramkach Szymona Sadzińskiego i jednym trafieniu Filipa Pściuka. Oba te mecze przebiegały pod nasze dyktando. Wszyscy czekaliśmy na decydujące starcie w naszej grupie z drużyną Warty Sieradz, tym bardziej, że rywalizacja między tymi drużynami zawsze jest bardzo zacięta i wyrównana. Pierwszego gola dla drużyny Pogoni strzelił niezawodny tego dnia, Szymon Sadziński. Niestety Warta zdołała wyrównać, a w końcówce spotkania wyjść na prowadzenie. Przegrywamy 1:2 i zajmujemy drugie miejsce w grupie. Jednocześnie bezpośrednio trafiamy do półfinału. Tam walczymy z drużyną gospodarzy MUKS Włókniarz Pabianice. Mecz bardzo zacięty i wyrównany. Mimo okazji dla obu drużyn wynik pozostał 0:0. O awansie do finału miały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali jednak piłkarze Pogoni. Wygrywamy 2:0 po bramkach Szymona Sadzińskiego i Kacpra Majewskiego. Kolejny finał dla naszych chłopaków i kolejne starcie z Wartą Sieradz. Mimo kilku doskonałych sytuacji nie udało nam się pokonać bramkarza Warty. Niestety, udało nam się za to pokonać swojego bramkarza :) Przegrywamy finał 0:1 po samobójczym trafieniu i zajmujemy II miejsce.

Zawody w Pabianicach przyniosły wiele radości ze zdobytych goli i wygranych spotkań. Pomimo łez po ostatnim meczu, turniej należy uznać za bardzo udany.

Najlepszym Zawodnikiem turnieju został Szymon Sadziński !!! Brawo !!!

Podsumowanie Turnieju w Konstantynowie Łódzkim.

Skład zespołu. Mewald Szymon , Siuda Bartek , Pluskoa Filip , Kowalczyk Oskar , Gruszczyński Leon ,Bakowski Mateusz, Laczkowski Marcel , Kaczmarek Paweł

Wyniki Spottkań:

Pogoń Zduńska Wola ­ Boruta Zgierz 1 – 0 Bartek Siuda

Pogoń Zduńska Wola ­ PTC Pabianice 1 – 0 Leon Gruszczyński

Pogoń Zduńska Wola – Drukarz Warszawa 0 – 1

Pogoń Zduńska Wola -­ UKS Jedynka Luboń II 3­ 0 Leon Gruszczyński x2 , Bartek Siuda

Ćwierćfinał:  Pogoń Zduńska Wola ­ Jedynka Luboń 3 – 0 Gruszczyński Leon,Siuda Bartek,Kowalczyk Oskar

Półfinał: Pogoń Zduńska Wola ­ Drukarz Warszawa 0 – 0 Karne 3 – 4

Mecz o III Miejsce Pogoń Zduńska Wola ­ Boruta Zgierz 0 – 0

Bardzo mocno obsadzony turniej. W szczególności nasza grupa okazała się bardzo silna. Osiągnięte wyniki pokazały charakter naszej drużyny. Osiem bramek strzelonych i jedna stracona (samobójcza), to wspaniałe podsumowanie gry młodych piłkarzy Pogoni Zduńska Wola. Chłopcy zaprezentowali bardzo dobrą grę w ofensywie i defensywie oraz walkę na całym boisku. Może trochę zabrakło w końcówce sił, ale i tak nasza drużyna grała do końca. Brawo!!!

Po raz kolejny najlepszym bramkarzem turnieju został Szymon Mewald !!! Gratulacje !!!